Šance pro česká města zapojit se do „The Twinning Learning Programme“

 

 

The Twinning Learning Programme (Twinningový vzdělávací program) vede partnerská města k vzájemnému učení a replikaci zkušeností z pilotních projektů měst na cestě ke klimatické neutralitě.

 

 

The Twinning Learning Programme je 20měsíční iniciativa zaměřená na sdílení znalostí a přenos osvědčených postupů mezi vybranými městy. Program klade důraz na praktické sdílení znalostí od pilotních měst k partnerským městům a zároveň poskytuje prostor pro vzájemné učení. Prostřednictvím praktické výměny znalostí se pilotní města podělí o své zkušenosti s partnerskými městy, která je po ukončení vzdělávacího cyklu začlení do svého vlastního územního plánování prostřednictvím akčního plánu. Města, která budou přijata do programu, budou mít také přístup k expertům světové úrovně, kteří jim usnadní učení, a také finanční podporu pro vzájemné návštěvy s partnerským městem.

V září 2023 byla vybrána první kohorta 40 partnerských měst z celé Evropy, která se vydala na cestu sdíleného učení. Více informací o partnerských městech z prví kohorty naleznete zde.

Nyní je otevřena druhá výzva pro Twin Cities. Výzva bude otevřena všem městům v členských státech EU a v přidružených zemích programu Horizont Evropa, která v současné době nejsou součástí The Twinning Learning Programme, Programu Pilot Cities nebo programu Cities Mission.  Dále je výzva určena pro města, která se zavázala dosáhnout klimatické neutrality před rokem 2050.

Žádosti budou přijímány do 31. května 2024 do 23.59 hodin středoevropského času ZDE. Úspěšná partnerská města budou oznámena v září a vzdělávací program bude zahájen koncem září 2024.

Pro více informací o výzvě navštivte stránky NetZeroCities zde, případně e-mailem na twincities@netzerocities.eu.

Publikováno dne: 9.5.2024